Rónin - O kapele | Bandzone.cz

Rónin rock-alternative / Lomnice nad Popelkou

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Letadlo - Unplugged (2020)
    Nezařazeno
  • Manko lásky - Unplugged (2020)
    Nezařazeno
  • Romantik - Unplugged (2020)
    Nezařazeno
  • Půjdu (2019)
    Nezařazeno
  • Zvláštní rok (2018)
    Nezařazeno
  • Any Better
    Oči
  • Jedu po dálnici
    Oči
  • Královna niemandů
    Oči
  • Oči
    Oči
  • Romantik
    Oči
  • Zákopová válka
    Oči
  • Any Better (v. 2008)
    Nezařazeno
  • 30 stupňů smrti (v. 2008)
    Nezařazeno
  • Dlouhá cesta (v. 2008)
    Nezařazeno
  • Rónin (v. 2008)
    Nezařazeno
  • Any Better - Oyama's Brutal Radio Edit (v. 2009)
    Nezařazeno
  • Fiasko - Live Version (v. 2010)
    Nezařazeno
  • Zákopová válka - Live version (v. 2010)
    Nezařazeno
  • Romantik - Live version (v. 2010)
    Nezařazeno
  • Don Quijote - Live version (v. 2010)
    Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv, Doprovodný zpěv, Rap, Growl
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Baskytara, Doprovodný zpěv, Rap
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv, Doprovodný zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Skupina Rónin

 

by se svým zaměřením dala asi nejlépe popsat starým "českým" slovem big  bít. Pro škatulkáře by se ještě dalo říci, že se jedná o melodický rock, který ale občas umí i přitvrdit.

Už od svého začátku v roce 1998 celá skupina vznikla jako parta čtyř (bývalých nebo ještě momentálních závodníků běžců na lyžích a nově jeden sdruženář), kteří mají rádi hudbu...

Přesto, že Rónin hraje už delší dobu, nejintenzivnější vývoj začal od roku 2009 a vrcholil v roce 2016... kdy bylna pár let utlumen zbořením zkušebny a nahrazen studiovou prací na dalším materiálu.

Od prosince 2020 je možné Rónin najít na všech důležitých hudebních platformách a obchodech s dodatečným přízviskem Rónin CZ.

Poslední dobou se Róninovi  daří znovu obnovat činnost s vidinou blížících se koncertů.

Složení skupiny:

Tomáš Bergr - kytara, zpěv

Ondřej Plecháč - bicí

Jaromír Šimek - baskytara, zpěv

Petr Vedral - kytara, zpěv

Kontakt na kapelu: roninsband(@)gmail.com

 

Bio a historie

Rónin - historie skupiny - fáze 1

Jak to začalo? V mých osobních záznamech se mi podařilo dopátrat, nejzazšího datumu první zkoušky tehdy ještě tříčlenné skupiny na 27. září 1998. Skupina vznikla tehdy jako čistě lyžařská záležitost a kromě trenéra Tomáše Bergra (k) sestávala z jeho tehdejších svěřenců Petra Vedrala (k) a Marka Hanáka (bk), kteří se hraním cizích ale i vlastních písní zdokonalovali, ale i postupně sehrávali. Jelikož tehdy na blízku nebyl žádný bubeník, jako trio zůstali nejméně dalšího 1/2 roku, než se podařilo zkontaktovat tehdy začínající bubenici Lindu Fajxovou, s kterou se zkoušelo zhruba rok až rok a půl. Poté se skupina na čas rozpadla, jelikož ji opustila bubenice s kterou zanikly i veškeré momentální naděje a šance sehnat prostory zkušebny... Ještě před rozpadem se podařilo amatérsky nahrát 2 písně a poslat je do soutěže Jim Beam rock.

 

Rónin - historie skupiny - fáze 2

Tato fáze nebyla tak dlouhá, jako ta první a nejsou o ní tak přesné záznamy, ani žádné fotografie. Nicméně, základní informace, co se týče časové osy, je ta, že proběhla zhruba 2 roky po rozpadu prvního složení skupiny. Opět ale po euforii z nalezení nového bubeníka Pavla Oravce skončila s jeho odchodem. Během tohoto období existence skupiny se nám ale podařilo docela dobře se sehrát i s novým basákem Michalem Valentou. Když se ale události opět spikly proti nám a došlo k druhému rozpadu skupiny vzaly tyto události oboum zbývajícím zakládajícím členům Petrovi Vedralovi a Tomášovi Bergrovi na několik let chuť jakkoliv se pokoušet skupinu vzkřísit a u Tomáše Bergra to spíše vedlo k dlouhodobé "studiové" práci doma u PC, kde postupně kompletoval dlouho plánované a vysněné CD.

 

Rónin - historie skupiny - fáze 3

Tuto poslední sestavu inicioval bubeník Jan Charousek (bic), který na jaře tohoto roku nabídl Tomášovi Bergrovi (k, zp)své služby k obnovení skupiny a navíc sehnal prostory, kde je možné zkoušet a následně zakoupil nové bicí. Pak už jen zbývalo oslovit bývalého spoluhráče Petra Vedrala (k). Už na 1. zkoušce 15.6. bylo jasné, že je to hudebně "ono" a tak došlo k oslovení posledního spoluhráče Marka Hanáka (bk) z první sestavy. Naštěstí nebyla velká práce ho přemluvit k obnovení spolupráce, takže 5. 7. 2007 došlo k prvnímu zkoušení kompletní sestavy, která i v tomto složení prvně koncertovala 14.6.2008.

Rónin – historiet skupiny – fáze 4

Již o prázdninách roku 2009 bylo jasné, že se schyluje k personálním změnám uvnitř skupiny. Jelikož se baskytarista Marek Hanák nacházel v „radostném očekávání potomka“, tak se rozhodl skupinu opustit a věnovat se rodině. Podařilo se nám velmi brzy najít náhradu v podobě sdruženáře Martina Břečky, který, ač v basové hře absolutním nováčkem vše dokázal ve velmi krátké době nahradit pílí a tréninkem. K první společné zkoušce došlo 4. 10. 2009. Od této doby se repertoár neustále vybrušuje nejen na ve zkušebně, ale i na koncertech.

Rónin - současnost skupiny - fáze 5

V polovině září 2011 dochází ke změně bubeníka, kdy Jana Charouska nahrazuje Ondřej Plecháč, který působil se skupinou střídavě od léta 2010  zejména v období, když byl Jan Charousek v USA (celé vysokoškolské prázdniny) a dále od jara 2011. Po souvislé prázdninové 3 měsíční výluce J. Charouska v roce 2011 Ondřej plynule přešel do role plnohodnotného člena skupiny. Hlavní přínosem O. Plecháče by měla být bubenická zručnost a schopnost objevovat složitější kompozice. Celé snažení skupiny vyvrcholí vydáním alba Oči a koncertováním nejen v krajských hudebních soutěžích. Bohužel do dění vstoupily potíže s nuceným opuštěním   zkušebny (demolice) v červnu 2016 a těžkým hledáním nové, což prakticky znamenalo zmrazení činnosti.

Rónin - současnost skupiny - fáze 6

V mezidobí, nejprve T. Bergr skládal do šuplíku instaloval hudbu Rónin (CZ) na hudbení platformy, vytvářel videoklipy a posléze zkoušel doma v unplugged duu s P. Vedralem, ale pak vznikl nápad nahrát staré koncerty prověřené písně na další CD,  takže došlo k postupnému zesilování činnosti a vrcholem toho bylo oslovení nového člena Jaromíra Šimka na basu, jelikož bývalý basák M. Břečka netoužil už  pokračovat dál v hudební činnosti. Posledním střípkem do znovuobnovení činnosti byla budoucí  možnost koncertovat na Lomnických pivních slavnostech.

Tak snad se bude dařit a jméno Rónin (CZ) se znovu bude objevovat na koncertních soupiskách.