Positron - Novinky | Bandzone.cz

Positron indie-pop / Lipsko

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • No new tomorrow
    Nezařazeno

positron and the Vermona Vintage EP (part 3/3)

Aby se signálu přidalo ještě více analogového tepla, byl dabován na magnetofon. Hlavním cílem tohoto EP byla celovermonská produkce s určitými kompromisy. Zejména mixpult měl některé technické nedostatky, které nebránily produkci, ale způsobily určité nedostatky v celkovém zvuku. Projekt byl úspěšně realizován a nyní se můžete rozhodnout, zda vytvoříte čistý mix s DAW nebo jiným mixážním pultem. To nakonec závisí na tom, jak člověk po určité vzdálenosti vyhodnotí hudební hodnotu skladeb. Pro hudebníky, kteří pracují pouze s moderními nástroji, je třeba vysvětlit: Celý proces výroby byl jako v 60., 70. a částečně 80. letech. Všechny noty byly nahrány živě a musely být správné. Opravy nebyly možné. Tónové generátory neměly žádná paměťová místa. Každý zvuk byl upraven ručně. Totéž platí pro mixér. Zvuky: Vermona Formation 1 Vermona E-Piano Vermona Piano struny Vermona Syntezátor Vermona ER9 Rhythmmachine Míchání: Vermona Mixer 1642 Vermona Mixer 1222 Efekty: Vermona DEG 500 Vermona Federhall 2 x Vermona Phaser 80 Shrnutí: Behringer Denoiser Aphex Aural Exciter Behringer Composer Telefunken Magnetophon

positron and the Vermona Vintage EP (part 2/3)

MS Office se dříve vešel na 5 disket. Dnes to vyžaduje stažení DVD nebo GB. Některé ukázkové balíčky mají velikost 20 GB. Jeho poslech trvá dva týdny. Jednoduše. Zrodil se nápad zahájit a dokončit kompletní výrobu inventářem zařízení Vermona. To znamená, že všechny zvuky a efekty až po hotový mix jsou implementovány výhradně technologií Vermona z NDR. Hudebním cílem byl koncept, který odpovídá elektronické hudbě 70. let. To se také nedá popřít. Bylo to přesně zamýšleno jako ukázka toho, že elektronická hudba se dala dělat i technologií tehdejší NDR. Jako nezbytný nástroj byl použit starý Tower PC s Cubase SX. To však sloužilo pouze jako „páskový stroj“. V samotném sekvenceru nebyly provedeny žádné úpravy. Sekvencer navíc sloužil jako bicí automat. To bylo nutné, protože rytmický stroj Vermona ER9 nelze nastavit na požadované pevné tempo. Za tímto účelem byl ER9 předem navzorkován a poté nahrán do softwaru bicích. Tak bylo také možné umístit zvuky bicích na jednotlivé kanály a lépe je přizpůsobit v mixu. Hotový mix byl poté trochu upraven, aby se zlepšil zvuk a zůstal analogový. Konečný signál pak prošel odšumovačem, budičem a kompresorem/omezovačem.

VERMONA VINTAGE EP (1/3)

(Upraveno: )

Toto EP si nečiní nárok na hudebně dokonalé umělecké dílo. Je to mnohem více o technické ukázce a cestě zpět v čase do 70. let a způsobu nahrávání a produkce hudby, který tehdy existoval. Před rokem při koupi starého magnetofonu byl ve sbírce starých hifi přístrojů Vermona Mixer 1222 z NDR. Ten byl pak za málo peněz přibalen k magnetofonu. To dalo impuls zabývat se více tématem Vermona, analog a vintage. Postupem času přibyla další zařízení Vermona. Pak přišel bod, kdy jste hledali konkrétně. Vlastně už bylo jasné, kam chcete jít. Celá vermonská (vintage) produkce v roce 2022. V současné době zažíváme klam k digitalizaci. To je i případ zvukové produkce. To má samozřejmě na mnoha místech výhody, ale je to stále technicky složitější a hudebně srovnatelné. Stejně jako v počítačové technice již nelze zvýšit výkon procesoru, používá se více jader. V komerční hudbě je jen kaše, ale alba jsou převedena do 3D, binaurální a 12/9/48 s 36 reproduktory v místnosti. Jaký to má smysl?