Warholl - O kapele | Bandzone.cz

Warholl rock-metal / Valašské Klobouky

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • War Hole
    Rainbow
  • You stay behind the Rainbow
    Rainbow
  • Agony
    Rainbow
  • Pláč tvé duše
    Rainbow
  • Dívka prokletá (ft.Petr Škrabal)
    Rainbow
  • Havran
    Rainbow
  • Oblivion
    Rainbow
  • Rising to the sky
    Rainbow

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Jsme rock-metalová kapela z Valašských Klobouk a Vlachovic. Naše kapela pracuje na vlastní tvorbě, která obsahuje jak rychlejší, tak i pomalejší skladby s českými i anglickými texty.

Bio a historie

Jak to všechno začalo

Kapela se dala dohromady začátkem roku 2008, kdy se dali dohromady Mira Kozubík - kytara, Jiří “Savara“ Janků - kytara, Pavel “Morák“ Jandík - baskytara a Michal “Belmonďák“ Floreš - bicí. Nově vzniklé kapele dali název Warholl.



Zábavové období

Prvními skladbami v repertoáru byli písně od kapel jako Kabát, Alkehol, Argema apod. Dalo by se říct, že kapela hrála klasický bigbít. První vystoupení na sebe nenechalo dlouho čekat. Stalo se tak 11.4. na svící Rosti Kašového v hospodě hned naproti zkušebny kapely. Mimochodem to byl den kdy slavili narozeniny bubeník Michal a kytarista Jirka. Zde byla poprvé prezentována první vlastní skladba Havran. Druhou akcí kapely byl motosraz ve Vlachovicích na koupališti, po kterém se ke kapele přidal Staňa Maček, který se ujal role zpěváka (do té doby si zpěv dělili Pavel Jandík, Jura Janků a Mira Kozubík). Kapela ještě do konce roku stihla několik vystoupení jak ve Vlachovicích tak v širokém okolí, většinou s kapelou Freedom Ridge, ve které působil Pavel Jandík a která se na čas stala jejich mateřskou kapelou.
¨


První změny v kapele

Na konci roku 2008 se rozhodl kapelu opustit kytarista Jiří Janků a tak se kapela snažila zalepit díru a najít nového kytaristu. Netrvalo to dlouho a do kapely přichází Matěj “Fíša“ Fišer z Valašských Klobouk. Další změnou bylo, že kapela přijala jako doprovodnou zpěvačku Alču Rakovou ze Štítné. V tomto období začíná kapela přitvrzovat a do svého repertoáru zařazuje písně od kapel jako Edguy, Stratovarius, Masterplan, Nightwish, Iron Maiden a další. V tomto roce je i kapela docela plodná a do repertoáru zařazuje i nespočet vlastních skladeb, které většinu zpíve Alča. V půlce roku 2009 ještě kapelu opouští Staňa Maček, přesto kapela ještě do konce roku stihne odehrát pár akcí.



Kompletní obměna kapely

Počátek roku 2010 je obdobím plných změn. Kapelu opouští většina členů, kdy zůstávají jen bubeník Michal a kytarista Mira. Tak jako na Noemovi zůstalo břemeno obnovy světa, tak na Michalovi a Mirovi stálo dát dohromady trosky polorozpadlé kapely. Prvním světélkem obnovy kapely byl návrat staronového kytaristy Jury Jankového, který vystřídal Matěje Fišera. Místo Pavla Jandíka se basové kytary chopil Tomáš Lysáček a za mikrofon se postavil Pavel Ovesný, který dříve působil v kapele Saigon a stal se tak prvním plnohodnotným zpěvákem v kapele. Kapela kompletně upustila od měkšího bigbítového repertoáru a věnovala se tvrdšímu metalovějšímu materiálu. I když kapela už tak moc nekoncertuje jako v minulosti, přesto vše funguje tak jak má. Ono přeci všechno zlé je k něčemu dobré, tak se dá říct, že i přes počáteční krizi se jednalo o úspěšný rok. Tak jak už to bývá zvykem a stalo se to snad i zavedenou tradicí v kapele, co rok, to změna kytaristy, tak na půli roku opět oznámil Jiří Janků odchod z kapely. Naštěstí krizí z počátku roku zocelená kapela nehledala dlouho náhradu a už na podzim se za kytaru postavil Vojtěch Fusek z Valašských Klobouk. A vlastně už převážně Klobucká kapela (kromě Miry byl zbytek osazenstva z Valašských Klobouk) pokračovala ve své jízdě.



Made in Warholl

Začíná rok 2011.V tomto roce je také kapela asi nejplodnější a v repertoáru se objevuje také hodně skladeb “made in Warholl“ (z těch starých vlastních skladeb se uchovali pouze skladby Havran a Dívka prokletá, hymna všech láskou zklamaných mužů:)). Tento rok je vyjímečný i tím, že v kapele nenastali žádné změny. Jedinou menší změnou bylo, že kapela přijala na hostování jako výpomoc na doprovodné vokály Petru Hrabinovou, která posílila už tak velice rozšířenou populaci Klobučanů v kapele. Kapela v tomto obsazení odehrála jedno vystoupení na zimních rockových hradbách. Toto vystoupení bylo vyjímečné tím, že kromě jedné převzaté skladby se repertoár kapely skládal pouze z vlastních skladeb, což bylo poprvé v historii kapely. Kapela tak nadobro ztratila označení “zábavová“ a svým repertoárem spíš splňovala podmínky festivalů, motosrazů apod.



Warholl ve studiu

Vyustěním tvůrčí aktivity kapely bylo nahrání demíčka, které proběhlo v březnu 2012 ve studiu Unart ve Slavičíně. Demíčko obsahovalo 8 skladeb jak s českými, tak i s anglickými texty. A kapela se tak posunula zase o něco dál. Bohužel po nahrání demíčka oznámil odchod z kapely ze zdravotních důvodů zpěvák Pavel. Po neúspěšném hledání zpěváka se kapela rozhodla k radikálnímu řešení. Rozpustila spolupráci s Petrou a poprvé v historii kapely se za mikrofon, jako plnohodnotná zpěvačka, postavila zástupkyně ženského pohlaví a to Ivana Sáblíková z Valašských Klobouk. Bohužel kapela musela upustit od veškerého převzaného repertoáru a věnovat se pouze vlastním skladbám, což jí docela omezilo možnosti. V tomto obsazení hraje kapela dodnes a doufejme, že v bližší době nenastanou žádné výraznější změny.

 

 

Natáčení singlu, videoklipu a hraní s houslovým doprovodem

Koncem roku 2012 se kapela opět rozhodla zavítat do studia, kde chtěla nahrát svůj první singl. Skladba byla vybrána balada s názvem Oblivion. Jako oživení k této skladbě byli nahrány houslové party a Oblivion, přezpívaný komplet ženským hlasem zpěvačky Ivany, tak chytnul epičtější a symfoničtější ráz. Kompletní houslové party nahrál kytarista Vojta. Navíc se kapela rozhodla, že k singlu natočí také videoklip, který byl natočen v únoru následujícího roku ve Valašských Kloboukách a Slavičíně. Videoklip se držel několik dní na prvních pěti příčkách odkazů na stránkách Region Valašsko, což kapele zvýšilo sledovanost :D Víceméně tím Warholl oslavil pětileté výročí svého založení. Kapela pak podnikla několik vystoupení s houslovým doprovodem, kdy se za housle postavili Tereza Kůdelová, Barča Púčková a Michaela Fašková. Nejen Oblivion, ale všechny skladby byli hrány s houslovým doprovodem.

 

 

Příprava na debutové album

 V roce 2013 a 2014 zaznamenala kapela koncertní útlum. Jednak se členové věnovali svým vedlejším hudebním projektům, ale hlavně se kapela v průběhu roku 2014 začala připravovat na svém debutové album, které začalo vznikat na jaře roku 2015 a opět kapela dala na záruku studia UNART Franty Šebáka. Album spatřilo světlo světa začátkem léta téhož roku a nese název Rainbow. Křest proběhl na domácí půdě na Valašském Kumštování ve Valašských Kloboukách, kde kapela hrála již v minulosti. Role kmotra se ujal šéf fanklubu kapely Martin Budík z havířova. S debutovým albem se kapela prezentovala také v Ostravském rádiu Čas Rock, kde se zúčastnila pořadu Bažanti jdou do boje a rozšířila tak své pole působnosti mimo Zlínský kraj ;). Do konce roku 2015 kapela ještě podnikla pár vystoupení, kde své písně prezentovala v unplugged verzi.