Quercus funeral doom - Novinky | Bandzone.cz

Quercus funeral doom doom / Plzeň

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Plorat et devorat (split s MOTD 2006)
    Nezařazeno
  • Entchanted by Metal (split s MOTD 2006)
    Nezařazeno
  • Dust of an Endless Old Age (split s MOTD 2006)
    Nezařazeno
  • Awaken to peace (Nenia 2004)
    Nezařazeno
  • Nameless (Nenia 2004)
    Nezařazeno

promo Quercus 2013

(Upraveno: )

V lednu 2013 počal proces vzniku nového alba, a nyní vám z něj představujeme dvě skladby, ty rychlejší.

Kostry těchto skladeb se zrodily za nocí na jedné akustické kytaře v Plzni na Slovanech, tváře své v doom pokřivené tyto vesměs minimalistické konstrukce dostaly až spolupracovní elektrifikací v Morbivodním studiu. Důraz byl kladen na hutnost, skličující tíhu a funebráckou atmosféru. Smutek, který možná ze skladeb vyzařuje, je smutek nad absencí kvalitního čistého zpěvu, krásných melodií, lidského tepla a něhy.

Inspirací byli například Arvo Pärt, Oldřich Janota, John Coltrane, Jan Garbarek, Tenhi, Bohren and the club of gore, Godspeed You! Black Emperor, 40Watt Sun, Pallbearer a samozřejmě různé klasické skupiny doom metalového žánru. Velmi nás inspirovala také naše vlastní starší tvorba, hlavně album Kverulant z roku 2002, oficiálně nevydané a téměř neznámé první album.

V textech se prolíná surrealistická hravost s otázkou existenciální, poetika hrabalovská  s absurditou Kafky, a vše je roubeno límcem černé barvy kolem krku, který se stahuje jako oprátka. Chuť setrvat v lese mísí se vám v hlavě s pocitem okamžitě z lesa zmizet mezi lidi na pivo, vzpomínat na přátelství a staré časy, pít tvrdý alkohol, a poté se opět probrat v lese u hrobu slov. Vzývány jsou živly patetickým či romantickým způsobem, ale je i prostě a přímo nadáváno na konzumní výdobytky a zbytečnosti.

V těchto deštivých jarních dnech nese břemeno tvorby tohoto opusu Pan Strastinen, Lord Morbivod a Mikko S.

Skladba 1:
https://soundcloud.com/ond-ej-kl-terka/quercus-flute-in-the-sink

Skladba 2:
https://soundcloud.com/ond-ej-kl-terka/quercus-barbarian-nostalgia