Crate - O kapele | Bandzone.cz

Crate hardcore-alternative / Brno

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Last Song "demo-version" (s Tomem, 2009)
    Nezařazeno
  • Osud (Broken Society and Too Many Lies, 2009)
    Nezařazeno
  • Amores Perros (Broken Society and Too Many Lies, 2009)
    Nezařazeno
  • Black Fashion (Broken Society and Too Many Lies, 2009)
    Nezařazeno
  • Zlý rady (Broken Society and Too Many Lies, 2009)
    Nezařazeno
  • Dyno (Broken Society and Too Many Lies, 2009)
    Nezařazeno
  • Syphilopsychosis (Syphilopsychosis, 2005)
    Nezařazeno
  • Insomnia (Syphilopsychosis, 2005)
    Nezařazeno
  • Crazy Faces (Syphilopsychosis, 2005)
    Nezařazeno
  • Emotions (Syphilopsychosis, 2005)
    Nezařazeno
  • S.O.B. (Syphilopsychosis, 2005)
    Nezařazeno
  • Dead People (Syphilopsychosis, 2005)
    Nezařazeno
  • Phnophobia (Diag.:Phnophobia 2003)
    Nezařazeno
  • Stíny (Broken Society and Too Many Lies, 2009)
    Nezařazeno
  • Lizaredee (Diag.:Phnophobia 2003)
    Nezařazeno
  • Heroine (DEMOlition, 2001)
    Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Bicí, Doprovodný zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

CRATE bezpochyby potěší všechny příznivce hard music. Vývoj kapely lze stanovit jako úprk od grunge-beatu se zaškobrtnutím o trash metal až k drtivému HC-Nu-metalu.To vše za dobu asi 10 let procházeli pánové z Brna v sestavě v/g/g/bg/ds. Jako inspirace pro tvorbu kapely mohu vybrat zejména KoRn, Fear Factory, Sepultura, SOAD. Texty jsou skrz na skrz "in english" a to již u tří promo-desek, které se díky častým personálním změnám zdají být od sebe velice odlišné ačkoli základní stavební kámen skladeb Crate je vždy kráter, lépe řečeno nerost dolován z poznání hloubky našich duší a dále utvářen v samorost bytí hudby samotné. Každé z desek opatřili Crate totiž jiného vokalistu. Pro to se zdají být Demolition(2001), Phnophobia(2003) a Syphilopsychosis(2005) na poslech velice rozmanité. Jednotlivé skladby do sebe vnášejí zároveň lehkost a dravost snoubíc se s neurvalou hrubostí. Zatím poslední počin Crate nese název Broken Society and Too Many Lies (2009).

Poslední sestava:

 

PPePPa - zpěv

Milda - zpěv

Wobrecz - kytara, zpěv

Sob - kytara

Jarin - basa

Zdráža - bicí, zpěv

 

 

VIDEO: Crate - Broken Man (live ze soutěže Skutečná Liga 2008)

Youtube Video Vo_i19OpNfMYoutube Video Vo_i19OpNfM

 

 

 

VIDEO: Crate - Drink with name Kvačikuku

Youtube Video XmXp-33PPcEYoutube Video XmXp-33PPcE

VIDEO: Crate - Syphilopsychosis (10.výročí Crate ve Svatoboji 11/2008)

Youtube Video pfbVjJYGqFMYoutube Video pfbVjJYGqFM

Bio a historie

Psal se rok 1997, když tři mladí teenageři, tenkrát ještě chodící na ZŠ ve Šlapanicích, neměli co dělat a představovali si jaké by to bylo mít skupinu hrající podobnou muziku jakou poslouchali. Nejstarší z nich už nějakou dobu hrál na kytaru. Nejdřív na ZUŠ styl hry “klasika”. To ho ale přestalo bavit, protože chtěl hrát rockovou muziku. Jeho jméno je Michal “Wobrecz” Ondráček (1982). Vokrix v té době vlastnil španělskou kytaru a kromě toho ještě elektrické varhany. Na ty se poměrně lehce dalo hrát místo bicích, na které v té době rozhodně nebyly finance. Jeho kamarádi Josef “J.P.K.” Kadlec (1983) a Jan “Žanek” Nohel (1984) neměli vůbec žádné nástroje, snad jen J.P.K. vlastnil akordeon, na který příliš nehrál.

Slovo dalo slovo a kapela vznikla v podstatě ze dne na den někdy na podzim roku 1997. Své role si rozdělili ještě týž den a to tak. Wobrecz bude hrát na kytaru, J.P.K. na basu a Žanek na bicí. Wobrecz osadil svou “španělku” snímačem, basu získal J.P.K. také ze “španělky”, pouze s rozdílem v osazení, které bylo provedeno “reprákem” o průměru otvoru v těle kytary. Byly na ní nataženy pouze 4 struny aby tvořila dojem, že to je opravdu baskytara. S bicími to bylo o hodně složitější. Nebyly peníze na bicí soupravu, aspoň na Amati, a proto přišlo na řadu velmi alternativní řešení poskládat je z plechovek, kýblů a odpadkových košů. Zkrátka co dům dal. Skupina si udělala zkušebnu v Blažovicích, v místě jejich bydliště, a to v zahradním příbytku babičky Wobrecze.

Začali zkoušet hrát a vymýšlet nějaké písničky. Žanek to za těmi plechovkami moc nezvládal a tak spíš zpíval. Všichni tři nakonec vystřídali všechny nástroje a všichni taky trochu zpívaly.

Jednou přijel na návštěvu za Wobreczem jeho bratranec Radek “Zdráža” Zdražil (1979) ze Slatiny, a když mu Wobrecz ukázal zkušebnu a hlavně bicí, popadl ho záchvat smíchu. Později se však ukázalo, že právě on by mohl vyplnit post bubeníka, který Žanek opustil. Vyšlo totiž najevo, že Zdráža už za plechovkami seděl, a to jako malý kluk, když si hrál na bubeníka. J.P.K. se nadobro chytil basy, Wobrecz hrál na kytaru a zpíval. Žanek po několika vstupech a výstupech jako zpěvák z kapely nakonec odešel.

Skupina vymyslela svůj první název “FOX DOG” a začala tvořit. Po dalších asi patnácti předěláních názvu, z nichž asi nejvíc stojí za zmínku “FIREHEAD” a ”BLISTER IN SHIT”, si kapela ustálila název “INTERO”, pod nímž nahrála demo-kazetu. Ani tento název však nebyl poslední.

Kapela se rozhodla najít sólového kytaristu a později také sólového zpěváka. Kytaristou se stal bez jakéhokoli konkurzu Zdrážův kamarád Roman “Satr” Jahoda (1980) z Bohunic, který vlastnil kytaru Jolana a hrál v té době především táborové písničky. Neměl žádné zkušenosti s hraním přes booster, ale i přesto se dokázal rychle přeorientovat na trochu drsnější styl hry. Scratch apod. byly největší problémy. Po nějakém čase byl již technicky dobrý a později se pilným cvičením vyšplhal na výborného kytaristu ovládajícího mnoho stupnic a různých stylů hry. Po čase si pořídil kopii Fendera Stratocastera a nakonec kytaru B.C.Rich. Koupil hlavu Marshall (kopie) a on i Wobrecz začaly používat zkreslení Metal Zone, které se objevilo později na jejich CD DEMOlition 2001. Bednu si udělal sám. Osadil ji reprákem Eminence. Na zpěv nebyl také žádný konkurs. Tentokrát to bylo Zdrážovo zaměstnání, které přivedlo k nám do zkušebny opravdu hard-rockového zpěváka. Tím byl Martin “Freedom” Svoboda (1980) z Líšně. Jeho vzor byl beze sporu Josef Vojtek z kapely Kabát. Bylo vidět, že je metalista prvního řádu. Vysoký boty, černý rifle, džiska a dlouhý vlnitý vlasy. Prostě nááářez. Přišla další změna názvu. “VOID CRATE”. Freedom byl v kapele jen asi dva týdny, když přišel první koncert. Za tu dobu se neuvěřitelně dobře naučil zpívat všechny písně, které předtím zpíval Wobrecz. Texty zůstaly stejné (byly v angličtině a nedělaly mu žádné problémy), jen styl byl trochu ráznější. To však vůbec nevadilo, ba naopak dodalo to kapele tvrdší výraz.

Koncert se konal se v blažovickém KD. To bylo na podzim roku 1998. Void Crate odehráli svoje skladby. Potom přidali některé převzaté od "Nirvany" a "Wanastowích Vjecí", ty zpíval Wobrecz. Úplně nakonec zahráli "Kelly Debily" a "Tři sestry". To zazpíval Zdráža. Koncert skončil fiaskem, protože poslední song byl falešnej a rozladěnej. Lidi byli tak nalití, že chtěli ještě přídavky. No comment.

Mezi J.P.K. a zbytkem kapely to začalo později trochu skřípat. Došlo to tak daleko, že ho byl Wobrecz nucen vyhodit. Jednalo se tehdy o jeho zálibu v jiných koníčcích a s kapelou ho to už vůbec nebavilo. Stěžoval si na stereotyp a laxní přístup kapely. Ta byla tím pádem bez baskytary. Ale ne na dlouho. Ukázalo se, že Freedom hraje na kytaru a tak pro něho nebyl problém se chopit kytary basové. Okamžitě si věděl rady a stal se velice produktivním hráčem. Měl výborné nápady. Ukázalo se, že je mu baskytara blíž než zpěv. Koupil basu od J.P.K. a sehnal hlavu Marshall (kopie) s boxem. Časem si pořídil za výhodnou cenu basu B.C.Rich. Zpěv byl volný a tak se ho opět ujal Wobrecz.

Kapela začala zkoušet ve Slatině, kde našla zkušebnu kvůli půlroční pauze Wobrecze, který znemožnil zbytku kapely zůstat v Blažovicích. Wobrecz tehdy založil se svým kamarádem Uťem z Holubic Metallica Revival Band. Nikdy však nevystoupily a do roka se rozešli. V té době se kapela Void Crate přejmenovala na “SADIAS”. Po Wobreczově návratu se opět přejmenovala z původního “VOID CRATE” na “CRATE” a pod tímto názvem vystupuje dodnes. Několikrát do roka pak vystupuje živě na různých koncertech a festivalech. Nahrává několik demo-kazet. Od hard-rocku přechází spíše k hard-coru, a to trochu alternativnímu.

V roce 2001 nahrála v nahrávacím studiu Forest, v Soběšicích, demo-CD s názvem DEMOlition. Nahrávání trvalo asi dva týdny a kapelu vyšlo na 3500 Kč. Obsahuje 6 anglicky zpívaných písní. Skladbu "Radio Is My Killer" kapela několikrát představila na koncertech v brazilském jazyce! Po nějaké době přišla další změna. Tak trochu očekávaná. Z kapely na jaře roku 2002 odchází sólový kytarista Satr. Důvod? Opět osobní záležitosti. Kapela se s tím poměrně rychle vyrovnala a pokračovala dál. Wobrecz se zmocňuje jak doprovodné tak i sólové kytary. Není to však úplně ono. Crate hledá řešení. Wobrecz hraje 2 kytary a k tomu ještě zpívá. Je s tím dost nespokojený.

Po dalších koncertech hraných jen ve třech skládá kapela nové songy a připravuje se na další CD.

V létě 2002 přichází ke Crate dlouho hledaný zpěvák. Po několika zkouškách je jasné, že Robert "Crazeou De Jocqueer" Pokorný (1982) z Brna bude dokonale plnit post zpěváka. Je už nachystáno asi 10 songů pro nové album a Robert má tedy co dělat. Vlastní profi mikrofon, nemá však aparát na zpěv, což se později ukáže být problémem. Okamžitě začíná pracovat na textech. To, co předvádí ve zkušebně doslova vyráží dech. Je velice schopný. Kapela se dovídá, že dříve působil nejméně ve dvou formacích (Inner Fear, The Pervers Animals). Robert zpívá pouze anglicky a kategoricky odmítá jakýkoli jiný jazyk. To však Crate velice těší a všichni jsou zvědaví na jeho texty. Je o něm všeobecně známo, že angličtina je jeho druhý mateřský jazyk. Konečně se začíná něco rýsovat. Kapela se domnívá, že má jistý úspěch před sebou. Před vánocemi 2002 začne natáčet zmiňované album. Opět využívá služeb studia Forest. Crate s ním jsou velice spokojeni a spolupráce s Dagem jim vyhovuje. Je už jisté, že album bude obsahovat 8 skladeb + 1 živý song. Práce ve studiu se natáčí videokamerou. Natočený materiál měl být původně přidán k CD jako bonus, ale to se nakonec nepodařilo zrealizovat. Určitě se ale ještě někde objeví. Nicméně práce ve studiu urputně pokračovala. Do vánoc byla nahrána veškerá muzika. Čeká se na Robertův zpěv. Kvůli škole však má čas až v únoru a proto se nahrávání neuvěřitelně protahuje na několik měsíců. Nakonec vše nazpíval a album se koncem března 2003 křtí a zdá se, že má velký úspěch a obdiv fanoušků. Dostalo název Diag. Phnophobia. Natočení tedy trvalo 16 týdnů a vyšlo na 11800 Kč.

Chvíli po Robertově příchodu se do kapely dostává nový člen. Obsazuje post doprovodného kytaristy. Zdeněk "Sob" Svoboda (1980) ze Slatiny. Tedy další Svoboda v kapela. FREEEEDOM!!! Hned po prvních zkouškách je vidět, že se Sob nepohybuje na pražcích své kytary první den. Velice rychle se učí všechny party, které mu Wobrecz ukazuje. Zdá se, že kapela teď bude dokonale fungovat. Menší problém byl se Sobovým kombem. Měl ho strašně slabý a navíc neměl žádnej booster. Wobrecz mu vybral Marshall Guv'Nor Plus. Opravdu dobrou krabičku. Bylo jasné, že ještě potřebuje nové nebo aspoň nějaké kombo. Hlavně, aby mělo větší výkon. Jednoho krásného dne se tedy vydal Sob s Wobreczem do města aby jej koupili. Našli, co chtěli. Teď už jen sehnat kombo pro Roberta...

Bohužel, opět nastaly problémy se zkušebnou, kterou v zimě 2002 ztratili. Odstěhovali se ze Slatiny do Komárova, kde právě působil Zdráža jako školník-civilkář. Ani to však nebylo nejlepší řešení. Mohli zkoušet pouze ve stanovené hodiny a dny. Crate opět hledali zkušebnu. Zdrážův kamarád a učitel, bubeník kapely "Rhondian" Stopař, nabídl kapele možnost zkoušení v jejich zkušebně, ve Starých Černovicích. Okamžitě ji přijali a nastěhovali se. Začali se opět věnovat problému zpěvového aparátu. Robert sám doznal skutečnost, že si kombo nekoupí. To zbytek kapely neuvítal zrovna dobře. Spočítali si jak často se v poslední době objevuje Robert na zkouškách. Výsledek nebyl nic moc. Všichni teď měli pocit, že ho to už asi nebaví tak jako dříve. Shodli se tedy společně na jeho odchodu. Návrh mu dali vědět a Robert s ním kupodivu souhlasil. Sám potvrdil skutečnost, že mu hraní v kapele už nic neříká. A tak skončila kapitola s tímto barvitým zpěvákem-showmanem. Kdyby jste ho viděli na podiu, tak vám můžu říct jednu věc. Usraly by jste z něho. Je to andílek se Satanem v těle. A tak, jak už to v této kapele chodí zpěvu se ujal kdo? Neuhodly by jste. Jo opět ten mladej Wobrecz.

Crate jsou teď čtyři a rozhodně se neflákají. Skládají nové věci a příznivci této kapely se mají na co těšit. Mimo to Freedom basuje v kapele "Mincing Fury And Guttural Clamour Of Queer Decay", která jde v srpnu do studia nahrávat další desku.

VIVAT CRATE! Na koncertech Robert chybí a Wobrecz nemá příliš času na bližší kontakt s publikem. Zpěv a kytara = je toho moc a právě tohle má za následek, jako vždy, vytvořit inzeráty na nového zpěváka. Začali se ozývat lidi všech možných hudebních žánrů od country přes rock a metal až po operu. Neskutečná přehlídka talentů. Crate se všemi těmito talenty byla nespokojena. Musím říct že Wobrecz asi nejvíc. Chtěl se naplno věnovat kytaře. Navíc se začíná chystat materiál na novou desku a právě v tu dobu je zpěvák hodně důležitý pro kompozici celé skladby. Nicméně nikde nebyl nikdo, kdo by byl vhodný a tak nějak "crateovsky" založený. Kapela nic neuspěchává a čeká. Wobrecz už chystá texty pro novou desku. Hudba je téměř všechna nachystaná.

Je květen 2004 a Crate natáčí v Las Pegas ve Slatině videoklip k písni Drink. Je to starší raritka přibližně z roku 98. V novém hábitu se píseň Drink zdá až neuvěřitelně pěkná a klidná. Jo takhle zněly ty krásné začátky kapely. Nicméně jako bonus na připravované CD je to skutečně fajn. Měsíc na to má Wobrecz svatbu s Evicí. No to se dalo čekat. Avšak co už nikdo nečekal? Ozval se nějaký Tomáš prý jestli ještě platí inzerát na zpěváka. No vyloupl se z toho pěkně drsnej nátěr. Tomáš "Tomeek" Blažek (1986) nikoli z Blažek nýbrž z Prace se z čista jasna objevil v Crate a ukázal, že "crateovsky" založen je. Jak to? Je to fanda Crate z dob, kdy zpíval Robert. Tomeek splňoval, to co měl a dal se do práce. Nikoli proto, že je z Prace nýbrž proto, že měl nápady na texty, samozřejmě v angličtině. Hudba ho inspirovala ke psaní a začíná se plně uvažovat o studiu. Na koncertech kapela představuje nové songy a fanoušci Crate jsou z příchodu Tomeeka nadšeni. Ale zpátky k CD. Dag jakožto majitel a všechno ostatní, co se studia týče, opět vyhověl s natočením již třetí desky a proto vše může začít. A tak také začalo a to závratným tempem. Deska je nahraná během několika dní. Dotáčejí se vokály a následují hodiny a hodiny práce se střihem a zvukem. Závěrečný mix a mastering a... Nové CD Crate "SYPHILOPSYCHOSIS" je dokončeno. Obsahuje 9 alternative-hardcore songů takových jako umí složit pouze Crate. Kompozičně velmi zdařilé CD ne příliš poslechově náročné. Kapela míří blíže k posluchači a nenechá ho téměř vydechnout...

Tomeek je v Crate už rok a za tu dobu opět proběhla změna zkušebny, nějaké změny ve výbavě hudebníků jako je nová aparatura, pedály, hardware. Zkrátka vyvíjí se pořád dál a dál...

Je léto 2005. Nikdo asi netuší, ale přec možná nějaká duše tuší, co se v příštích dnech stane. Dalo by se říct, že v tom nejlepším přichází velká rána. Wobrecz odchází z kapely (podruhé) a to je jak pro kapelu, tak pro fanoušky doslova šok. Útěchou pro všechny však může být to, že Crate pokračuje dál ve čtyřech. Další zkoušky a další měsíc fungování kapely ukázal, že to nepůjde tak, jaxi kluci představovali. Crate se proto rozpadá a nikdo neví co bude dál. Je víc než jisté, že se jen tak znova neobnoví...

Freedom basuje dále ve své dnes již prioritní kapele "Minicing Fury". Sob a Zdráža nehrají v žádné kapele. Blíží se jaro a Tomeek letos maturuje a to je možná důvod k tomu uspořádat závěrečný koncert. A tak se taky děje. Organizuje koncert společně s "Annie's Trip" v gymnáziu, které po 4 roky studoval. Jako doprovodná groupa ke cover-verzím písní FNM atd. mu poslužila čtveřice nadaných talentovaných chlapců z těch nejlepších brněnských seskupení. Wobrecz hned po novém roce 2006 odpověděl na inzerát basisty a vznikla tak kapela "Silent Sound" ve které do dnes hraje na bicí. Ale zpět ke Crate...

Zdráža jako obvykle nenechá kapelu jen tak a proto možná kontaktuje Wobrecze ke spolupráci na projektu, jejímž zpěvákem byla jeho slečna Nikola. Byla, protože projekt se rozpadl sotva to vše začalo. Nicméně tento kontakt dvou předních protagonistů a zejména zakladatelů vedl posléze až k samotnému znovuzrození Crate. Je léto 2006 a první náznaky už jsou na světě. Tomeek se nenechal ani přemlouvat a okamžitě skočil do lodi Crate a aby byla správně pirátská, nesmí chybět Sob. To už je trochu obtížnější, protože Sob mimo Crate začal basovat v kapele "Škoda 120". Freedom je výbornej basista, avšak k další spolupráci si Crate našli basistu nového. Freedomův přínos pro kapelu je však obrovský a vždycky bude jeden z nás. Basista, zpěvák a kamarád v jedné osobě sečteno a podtrženo - Vivat Freedom!

Novým členem klanu se tedy stává basista Michal "Jarin" Jaroš (1982) ze Slatiny. Objevil ho Zdráža a nutno říct, že lepší náhradu za Freedoma si Crate nemohli vybrat. Jarin se tedy stává právoplatným členem kapely a to především vlastní zásluhou. Jarin hraje ještě v jedné kapele, také na basu. Rychle se učí songy z předchozích alb a doufejme, že už brzo začne společně s Crate skládat nové věci. Jeho hřmící basu produkuje lampová hlava Rozdall a 15"repro box. Značku Rozdall preferuje i Wobrecz s boxem Marshall 4x12". Pokud vše poběží podle plánu, mohli bychom se dočkat v roce 2007 nejen koncertů, ale také nového alba. Nápady jsou a realizace probíhá zatím dvakrát týdně ve znovu obydlené zkušebně v Blažovicích.

HA! Jakože HA, je třeba trochu doplnit jisté období, jež posunulo Crate hoooodně dál. Je léto 2008 ale......vraťme se do podzimu 2006. Je třeba zdůraznit, že začít zase "znova" není úplně jednoduché. Důležité bylo sehrát se s novou basou. Jarin se secsakramentsky do nové role basáka Crate dobře obul, tzn. že sehraní jsme byli po několika týdnech. Další oříšek bylo osvěžit si starý vály, což ovšem pro starý pardály nebyl moc problém. Spíše jsme se věnovali naučení starého repertoáru Jarina. Mezitím vším jsme ale začali také skládat nové songy. A aby to nebyl takovej vopruz, zkusili jsme zabrousit do trošičku techničtějších kytarových linek, podobných linkám frajerům z Fear Factory a nejen jich. Výsledkem našeho snažení je docela dost hodně zajímavý materiál na novou desku. No a s tímto materiálem, společně se starýma peckama, jsme si zkusili zahrát na svíci Zdráže a Nikolky v únoru 2007 (tajemtvím už teď asi není že se ty dvě hrdličky sakum prdum vzali). No a myslím že to pro začátek nebylo špatný. V roce 2007 jsme odehráli ještě několik koncertů avšak zásadním milníkem Crate se stává na podzim oslava výročí 10 let od založení kapely. Pro tuto akci jsme vybrali husovický sál Svatoboj, a jak to tam vypadalo, a jaké to bylo se můžete mrknout na fotky a na report v sekci "Kapela" Našich webovek.

Pojďme se tedy společně přesunout do roku 2008, kterýžto rok bude pro Crate dost zásadní. Nebudu předbíhat. Vezmeme to pěkně popořadě. Crate přece nechtějí jen tak hrát pro kámoše a sem a tam. Něco Crate chybělo, něco bylo potřeba k tomu aby.......no zkrátka jedna krásná duše, duše jež pro muziku dýchá, si toho prostě všimla. Všimla si toho, CO? Crate chybí. Jo jo, ta duše není nikdo jiný než Zdrážova manželka Nikolka.

A tak do Crate přichází Nikola "Niki" Zdražilová blažovačka ze Slatiny, aby Nás vedla jako Naše ctěná PROMOtérka. No že je to hokna dělat promo neznámé kapele by Vám asi řekla nejlíp ona sama. Ale zkuste si to představit. Crate měli za sebou po asi 9-ti letech existence 35 odehraných živých vystoupení a dostaňte je do povědomí HC fans. No prostě strávila asi tak 2 měsíce téměř 20h denně u noťasu a psala, a psala, posílala info, no prostě všechno a všem možným vydavatelstvím, pořadatelům, a já nevím kam ještě, aby si Crate všimli. No a máme tu březen 2008 a Niki začíná sklízet ovoce. Ne sice zběsile, ale přece jen se ze stovek a stovek mailů vyklubali najednou pozvánky na koncerty a to skoro na každý víkend. Jo jen na následující 2 metry je to fakticky 8 akcí. Nikčino úsilí se tak vyplácí a Crate samozřejmě mají velkou radost a prožívají společně nejkrásnější období existence kapely. Mnohé výlety do neznámých krajů a koutů naší země jsou výbornou zkušeností a také skvělou příložitostí ke ztmelení kapely, což je nezbytné pro budoucí tvorbu. Prostě je to fakt dobrý, ha ha.

Čas teče jako divoká voda, peřeje s Crate hážou sem a tam, do různých koutů ČR, a vodopád zkušeností obrovskou rychlostí dopadá na úrodnou půdu. Jsou velikonoce 2009, a Crate právě jedou mini tour ke svojí zatím poslední desce Broken Society and Too Many Lies (2009), kterou natáčeli ve studiu Shaark v Bzenci u Petra a Pavla. Mají novou zkušebnu u Wobrecza ve stodole, pilně zkouší na koncerty, a to víte že pořád bastlí nové valčíky. Mimo to se neustále dovybavují novým apecem, a tímžto se zdokonalují jak zvukově, tak i technicky. Prostě všechno šlape na plný obrátky.

Jenomže to bychom to nebyli my kdyby se zase něco nezvrtlo, a zase zpěv. Na podzim 2009 odchází z Crate náš dlouholetý kamarád, zpěvák Tom. Nazpíval s náma 2 desky, což je u Crate rekord bo ostatní vždycky dali jen jednu:), a po celou dobu byl skvělej kámoš, muzikant a člen Crate se vším všudy. Problém ovšem nastal prakticky hned, bo všechno se událo ze dne na den. Bezprostředně po odchodu Toma z kapely jsme tedy usilovně začali hledat náhradu. Opět nasmlouvané koncerty a my v pasti. Zaplaťpánbooh náš kamarád Michal Langer ze zpřízněné kapelky Cože! dostal nápad oslovit jejich zpěváka Petra,čehož jsme se ihned chytli, nemeškali a....slovo dalo slovo...hned jsme udělali testovací zkoušku a hned nám bylo jasné, že je to mooooc COOL.

Takže novým zpěvákem je od listopadu 2009 Petr "Peeťa PPePPa" Štark from da Blasberk City. No a zároveň jsme se rozhodli po cca ročním zkoušení s DJ WRISTem, kterým není nikdo jiný než náš kamarád Martin "Wrist" Buchta from da Walls of Jericho, že naši spolupráci prozatím pojmeme jako studiovou, tzn. obohatit o DJ´s kousky především studiové nahrávky. A do toho se ještě v podstatě na inzerát ozval další pěvec. Mno řekli jsme si proč nezkusit co nejvíc, taxme se dohodli na zkoušku. Hlavní zpěv už jsme sice opět měli ale...najednou přišel týpek v řeznické košili, čapl mikrák a spustil jak když jde čuník na porážku...pigsty grind core death black...uaaAAAUAUaua. To bylo uplně něco jinýho než Tom, potažmo Petr i Wobrecz, takže zkusíme víc a víc. Mno a cca po 2 měsících jsme se rozhodli že toho řezníka vezmem do bandy:)

Nu tak tedy naším dalším fokalistem je od února 2010 Miloslav "Milda" Plocek from da Brnisko Town. Takže teď to hrnou Peeťa s Mildem vepředu s morální podporou Wobrecza zezadu:)

A aby toho nebylo málo, tak máme konečně náš první videoklip ve smyslu toho dvojslova k songu "Wake Up" za což vděčíme Šetymu a Jarinovi z SB Entertainment from da JIHlava City. Klip se natáčel v lesoparku nedaleko Ochoza u Brna zrovinka když bylo nejvíc sněhu za poslední leta. Mno vyšlo to fskutku luxcucně, jak řiká Zdráža:)