Concrete Ostrich - O kapele | Bandzone.cz

Concrete Ostrich funk-jazz / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Groove 2 - EP 2014
    Nezařazeno
  • Groove 3 - Nalaďte se v metru (live)
    Nezařazeno
  • If I Aint Got You - Nalaďte se v metru (live)
    Nezařazeno
  • Pick Up The Pieces - Nalaďte se v metru (live)
    Nezařazeno
  • Butterfly - Nalaďte se v metru (live)
    EP 2014 (na názvu se pracuje)

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Kapelu Concrete Ostrich, která si svým obsazením nezadá s malým orchestrem, založil v roce 2012 Leo Lukáš se záměrem vyhovět dvěma skupinám posluchačů. Lidem, kteří si na koncertech rádi zatrsají před pódiem i těm, co stojí dále a spíše poslouchají. Členy funk-jazzové formace jsou studenti konzervatoří a neprofesionální muzikanti, kteří se hudbě věnují celý život. Repertoár tvoří kromě autorských kompozic i převzaté skladby funkových, jazzových i popových kapel a interpretů. Concrete Ostrich v současné době, kromě vystupování v Praze a dalších českých městech, natáčí debutové EP, ze kterého je možné slyšet první skladbu Groove 2 a zbytek vyjde vlastním nákladem koncem letošního roku.

Členové:

Magdalena Řehořová, zpěv

Jakub Žídek - trombon

Karel Mužátko - trubka
Kryštof Tulinger - trubka
Jakub Žídek - trombon
Kryštof Danczi - alt saxofon
Irena Eichlerová - tenor saxofon
Tomáš Pelc - basklarinet
Michal Ambler, - klávesové nástroje
Liam Stainer - elektrická kytara
Jan Šabinský - basová kytara
Petr Blahut, - bicí

Bio a historie

Záhadné zmizení hraběte Johanna von Shabberwalda se nikdy nepodařilo nikomu objasnit. Když v roce 2011 Jan Šabinský začal těsně po výročí dobrodružné cesty svého praprastrýce po divočině v dnešním Serengeti, neměl nejmenší ponětí, kam ho tato snaha zavede. Vyrazil do národního parku, který po sto letech vyrostl zhruba na místě, kudy vedly stopy hraběte. Bohužel, nenarazil zpoza okénka klimatizovaného jeepu na nic jiného, než na rozsáhlou savanu přerušovanou nepravidelnými skupinkami křoví, okousaného zebrami. Ačkoliv se rozhlížel sebevíc, odpovědi, které hledal, nenašel. Po cestě na letiště ho ale zastavil kmen domorodých Ostričů, malého středoafrického kmene, který se mu pokusil prodat upomínkové předměty umě vyřezané z vajec zvířat, na jejichž hřbetech brázdili rozlehlé pláně. Jak se Jan později dozvěděl, ona zvířata byli pštrosi, poměrně běžná čeleď nelétavého ptáka. Jeho však tak uchvátili, že se rozhodl několik nevylíhnutých tajně propašovat zpět do České Republiky. 

Když Jan po návratu přemýšlel, jak se nejlépe starat o své nové přátele, tak je, dle logiky afrika=vedro, poněkud netradičně, umístil pod několik silných UV lamp. Po třech měsících 23.března 2012 se začalo líhnou první mládě, nestačil se divit! Pštrosata začala hned po narození jevit známky hudebního nadání a když se mu nejukřičenější pštrosáče přišlo pochlubit partiturou sonáty opus jedna pro pět pštrosích zobáků, čtyři misky zrní a jedno hnízdo, rozhodl se jednat. Saxofon, trubka a bicí, které nakoupil, je naprosto uchvátili. Jak plynul čas, nejprve si vybral trubku pštros Leo L. a pštrosice Irenka E. tenor saxofon. Pštros Michal A. pojal za své klávesy a trubku si přivlastnil pštros Kryštof T. Pak se nějakou dobu nic nedělo, až na podzim se pštros Petr B. nečekaně zamiloval do bicích. Jakub Ž. si oblíbil jeden špičkový model trombonu a Kryštof D. se už nechtěl pustil alt saxofonu. Později si vybral pštros Tomáš P. basklarinet a pštrosáče Lukáš N. s nejtmavším peřím natáhlo první struny na kytaru. Když nakonec i pštrosice Magdalena Ř. zjistila, že bez zpívání nemůže žít,  vzal Jan do ruky baskytaru a spektakulární pštrosí megaband byl na světě.

V rozporu s prvotní téměř mateřskou láskou se začal Jan, po ustálení nástrojového obsazení, chovat jako ziskuchtivý impresário - zavřel pštrosy do zkušeben a začal je připravovat na šňůru koncertů po českých pštrosích klubech, farmách a dalších běžně přístupných místech. Jak to dopadlo nevíme, ale pštrosi budou slavit teprve druhé narozeniny a dospělosti obvykle dosahují mezi třetím až čtvrtým rokem života, takže otázka je nasnadě: "Budou pštrosi dalším článkem v potravním řetezci hudebního průmyslu, nebo stanou vítezně na vrcholu pyramidy?".