Citizen37 - O kapele | Bandzone.cz

Citizen37 indie-rock / Česká Třebová

Sledovat

Bandzone.cz Tip týdne

11. července 2016
Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Night Is Falling (2020)
    Nezařazeno
  • Under The Moon (2016)
    Nezařazeno
  • Like A Leaf
    Unhappy Destinies Of The Room Stars
  • At Home
    Unhappy Destinies Of The Room Stars
  • Broken
    Unhappy Destinies Of The Room Stars
  • Deeper
    Unhappy Destinies Of The Room Stars
  • Guiding Star
    Unhappy Destinies Of The Room Stars
  • Frozen Pond
    Unhappy Destinies Of The Room Stars
  • All For You
    Unhappy Destinies Of The Room Stars
  • Philter
    Unhappy Destinies Of The Room Stars
  • Beautiful Things
    Unhappy Destinies Of The Room Stars
  • Unhappy Destinies Of The Room Stars
    Unhappy Destinies Of The Room Stars
  • Reality Breakdown
    Room Stars B-Side
  • God Is Everywhere
    Room Stars B-Side
Účastníme se soutěže

SPARK FRESH BLOOD

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Ukulele, Balalajka
Nástrojové obsazení: Jódlování

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Citizen37 jsou čtyřčlenná indie/alternative skupina z České Třebové vyznačující se barevným kytarovým soundem s důrazem na melodiku, výraznými refrény a osobitým projevem zpěvačky. Kapela nepodléhá moderním trendům a nesnaží se uspět za každou cenu, přesto si během svého působení vybudovala slušné jméno zejména ve východočeském regionu. Prostřednictvím svých vystoupení předává především niterní emoce v jemně melancholickém nádechu, často s přesahem do abstraktní či expresivní roviny.
Zatímco debutová deska "Unhappy Destinies Of The Room Stars" působí přímočaře až hitově, nová tvorba naznačuje odklon více alternativním směrem, avšak přirozeným způsobem - bez ztráty vlastní identity, stylu a zvuku.

„Hrajeme hudbu, která asi nejvíce vychází ze seattleské grunge scény 90. let, ale i ostrovní - britské syrovosti a melancholie. Nicméně máme rádi i psychedelii 60-tých let, klasický i moderní jazz a blues nebo world music. Zkrátka se necítíme žánrově vyhranění a ani nedbáme na stylovosti či uniformním projevu.“

„Přestože nás inspirují převážně komerčně úspěšné hudební formace, hlásíme se k nezávislé scéně i undergroundu. Snažíme se jít vlastní cestou a objevit hudbu blízkou našemu srdci, ve které budeme svobodní a propojení mezi sebou, s publikem či posluchači i vesmírem.“

„Většina našich textů vychází z jemné lyriky nebo abstraktní roviny, přičemž jejich námětem často bývá téma osobní životní přeměny a rozhodnutí se zaměřením na zkušenost a nějaký důležitý okamžik, který je třeba vnímán střídavě pohledem ze strany a ze středu události. Texty by měly podněcovat schopnost hudby přesunout se jinam, kde je vše o trochu jasnější, ale přitom jednou nohou stále zůstat v bahně našeho krásného zhovadilého světa.“

"In-deo Rock"


Hudební vlivy:
Pearl Jam, Pixies, Sonic Youth, Nirvana, Alice in Chains, Soundgarden, PJ Harvey, Velvet Underground, The Doors, R.E.M., The White Stripes, Radiohead, Coldplay, Björk, Foo Fighters, Amy Winehouse, Jimi Hendrix, Red Hot Chili Peppers, The Beatles, Sunshine...

členové:
Bára Soukupová | zpěv
Lukáš Rufer | kytara, zpěv
Míra Šána | basa
Ondra Formánek | bicí

ex:
Ota Štěpánek - bicí (Mother's Angels)
Kobéz - basa (Nil)

Bio a historie

Byl rok 2010 a Lukáše čekalo jisté životní jubileum. „To asi něco znamená“,
pomyslel si a nekontrolovaně přidal plyn na hořáku svého horkovzdušného balónu,
až kotevní lana zapraskala, jak byla napnutá. Představoval si, jaké by to bylo,
kdyby se zase mohl s někým proletět. Ne sám, to už ho popravdě omrzelo.
Chtěl zase zažít tu týmovou spolupráci, kdy jeden odhazuje zátěžové váčky
a hlídá letovou výšku, zatím co druhý se stará o hořák, plyn a optimální vztlak a další třeba komunikuje s větrem, aby domluvil směr letu... Jak tak trávil další volné odpoledne v koši svého balónu, opět zahlédl Kubu, jak jde kolem s hořákem na zádech… „Hm, no jo, ten aspoň nelítá sám. A je dobrej“,  pomyslel si. Lukáš ho však ze studu nikdy neoslovil. Byl to naopak Kuba, který musel na jednom leteckém dni přijít za ním a dát se do řeči. Ti dva si měli vskutku o čem vyprávět. Každý popisoval své vybavení, zejména pak hořáky, samotné balóny a koše, u kterých vedli vášnivé diskuze
o výhodách a nevýhodách pravého ratanu, a zda-li je lepší impregnační metoda olejováním či jen napařovací lázeň. Nicméně probírali i detaily jako např. palivové lahve, ventilátory, kotevní lana a samozřejmě své oblíbené vduchoplavce. Lukáš obdivoval především Jakubovu zručnost a přesnost, Kuba zase Lukášovy navigační schopnosti a smysl pro harmonický let. Bylo tedy zřejmé, že ti dva se spolu museli proletět. Spojili své vybavení a přibrali k sobě ještě mladšího Oťase, který dostal za úkol nastavit správný rytmus dávkování plynu a taky Báru, která byla Lukášovi velice blízká svým lyrickým pojetím letu. Ještě v roce 2010 uskutečnili svůj první společný let a dali okolním vzduchoplavcům i fanouškům vzduchoplavby vědět o své existenci.
Z jara příštího roku, však Kuba nečekaně odchází, aby se mohl věnovat výhradně svému domovskému týmu (Nil). Balónu tak trochu došel plyn, ale posádku rychle doplnil Míra, který se k lítání vrátil po 10 letech a situace v posádce se stabilizovala. Po drobných problémech s vybavením se vše zdálo být v pořádku, nicméně o několik měsíců později odešel pro změnu Oťas, který dostal nabídku plavit se s maminčinými andílky (Mother’s Angels), což se mu zdálo velice lákavé. Na jeho místo naštěstí rychle přišel výborný Ondra a koncem roku 2011 bylo vše zase OK. Pocit překonání těchto překážek vyústil
k velmi úspěšnému roku 2012, kdy se vydařilo mnoho krásných letů, a to dokonce bez deště a navíc i s přívlastkem několika ocenění! Nejprve se podařilo vyhrát poličského Skřivana a tedy účast na prestižním lokálním festivalu Rockoupání. Zanedlouho poté jsme pak zvítězili i Hudební lize města Pardubic (v tuhle chvíli asi vystoupíme z toho balónu zpátky na zem a pro další zápisky budeme
již pouhou hudební kapelou), což nás posílilo asi nejvíce, proto jsme vděční organizátorům i porotcům a moc děkujeme! Na této vlně jsme se svým indie-grunge surfem stihli sjet pár dalších pěknejch akciček jako např. tardiční undeground festival Magorovo Vydří, fesťáky Respect Session u  Dobrušky, žambereckou Orlickou bránu, Rosničku ve Svitavách, parádní akci v Rock Café či benefiční On The Road, kam nás pozval Márdi. Pro nadcházející rok 2013 jsme měli jasný úkol - nahrát debutové CD. Což se nám vlivem několika faktorů (zejména časové vytíženosti studia) dosud nepodařilo a na albu stále pracujeme. Ze zajímavých akcí odehraných v roce 2013 stojí za zmínku koncert v pražském  Chapeau Rouge či Rock 'n' Beer fest, kam jsme se dostali na základě hlasování a výběru  poroty, dále druhý ročník hřebečského festivalu Slunovrat a samozřejmě kluby.